top of page

Ice Slush, Karlama, Meyve Aromalı Karlı Buzlu İçecek Şurupları Nedir?
Ice Slush, Karlama, Karlı Buzlu İçecek Hammaddesi

Serinleten Eğlenceli Lezzet

Hava sıcaklığının bunaltıcı olduğu günlerde özellikle turistik mekânlar ve açık alanlar bu rengârenk, ferah içecekle şenleniyor. Günümüzde onun için yaygın şekilde kullanılan genel isim, “ice slush”. Peki, Ice Slush Nedir?

60’lı yıllarda ABD’de özel bir makine ile üretilemeye başlayan “ice slush”, aslında bizim kültürümüzde de küçük farklar ve farklı isimlerle yüzyıllardır var olan bir tat. İngilizce “ice- buz” ve “slush- sulu kar” sözcüklerinden oluşan adın yerini Anadolu’da, karlama, buzlaş, karsambaç, bici bici gibi adlar almakta. “Granita” da ice slush için kullanılan isimlerden.

Buz içeren bir içecek türü olan ice slush için bugün farklı aromalar söz konusu. Piyasada yaban mersininden mangoya, pek çok farklı aromada ice slush hammaddesi bulmak mümkün.

Kolayca bulunabilecek malzemelerle evde ice slush yapılabilir fakat profesyonel tat ve gerçek form için bu özel konsantreler ve ice slush makinelerine ihtiyaç var.

Ice Slush İşine Girmek? Neden Olmasın?

Ice slush, ticari amaçlı üretimi oldukça yaygın bir içecek türü. Özellikle yılın sıcak dönemlerinde turistik mekânlar ve park gibi açık alanlar, potansiyel müşterilere kolayca ulaşılabilecek yerler. Peki, ice slush işi kârlı mıdır?

Ice slush aromalı içecek şurubundan kendi miktarlarından çok daha fazla miktarda içecek elde edilebilmekte. Bu avantajı, potansiyel müşterilere ulaşımın kolay olduğu bir mecrada değerlendirmek, yüksek oranda kâr getirecektir.Meyve aromalı ice slush şurubu, karlı buzlu içecek yapmaya uygun, özel soğutuculu karıştırıcıları olan ıce slush makinalarında su ile 1+9 oranında karışıtırılarak karlı buzlu içecek olan ice slush elde edilir. Bu oranlarla, 1 kg meyve aromalı ice slush şurubu ile yaklaşık 50 – 60 bardak ice slush içecek elde edilir. 1 bardak ice slush içecek maliyetini bu şekilde kolayca hesaplamak mümkün olur

Damakları Şenlendiren Ice Slush Şurupları Burada!

Kaliteli ice slush, karlama, granita şuruplarına nereden ulaşılacağı, sorusu önemli.

Yüksek kalite standartlarını karşılayan ürünleri kullanıcılara ulaştıran Molar Kimya, ice slush (granita, karlama) çeşitlerinde de kaliteli pek çok çeşidinide tedarik etmektedir. Limon, vişne nar, mango, yaban mersini, yeşil elma, çilek, böğürtlen, kola, kivi ve çok daha fazlasına online mağazamızdan sahip olabilirsiniz.


İce Slush ( Karlama ) Çeşitlerini Görmek İçin Aşağıdaki Butona Tıklayınız

0 görüntüleme0 yorum

Comentarios


bottom of page